11 עובדות על חיוך שבטוח יגרמו לכם לחייך יותר

לחייך.. זה מרגיש טוב, זה נראה טוב, אבל מעבר לזה מחקרים מדעיים מצאו כי חיוך בתדירות גבוהה אף מאריך חיים, גורם לאנשים להיראות יותר אטרקטיביים ועוזר להשיג מטרות.

לפניכם 11 עובדות מדעיות על חיוך, בתקווה שתשמחו לתרגל ולהשתמש יותר בכלי הנהדר הזה, ששווה המון ולא עולה כלום:

1. חיוך בתדירות גבוהה מאריך חיים

חיוך מוריד לחץ דם גבוה ומשחרר אנדורפינים במוח ולכן נמצא כי אנשים שמחייכים יותר הם שמחים יותר, מרגישים טוב יותר, בריאים ומאריכי חיים. אז עד 120 והרבה חיוכים שיהיו לכם!!

2. חיוך מחזק את המערכת החיסונית

מעבר לכך שחיוך מעניק לנו הרגשה טובה, מחקרים מצאו כי חיוך מסייע להגן מפני התקררויות ומחלות. החיוך מחזק את המערכת החיסונית בכך שהוא מפחית רמות לחץ ובעקבות כך מגדיל את כמות הכדוריות הלבנות בדם, המסייעות להילחם במחלות. מרשם לכמות מומלצת של חיוכים: כמה פעמים ביום, כמה שיותר חיוכים!

3. חיוך הוא מדבק

מחקרים מראים כי אנשים שמחים וחייכנים משפיעים לטובה על סביבתם. מכירים את זה כשמישהו מפהק מולכם זה גורם לכם מיד לפהק גם? אז חיוך עובד באותה צורה. לחיוך יש אפקט מדבק ואם אדם מחייך לזולת, הזולת יחזיר חיוך. תנסו.. זה תמיד עובד!

4. החיוך מתפתח כבר אצל העובר

הדעה הרווחת היא כי תינוקות אינם מסוגלים לחייך מיד אחרי הלידה, אולם מחקרים ועדויות אולטרסאונד הוכיחו אחרת. תינוקות מסוגלים לחייך, אפילו כבר ברחם ומיד לאחר הלידה. ישנה הבחנה בין חיוך רפלקסיבי, בזמן שינה או האכלה ובין חיוך חברתי רצוני. החיוך החברתי בדרך כלל מופיע כחודש וחצי לאחר היוולד התינוק והוא מגיע כתגובה לזיהוי פני המטפלים העיקריים שלו ושמחתו בראותם.

5. חיוך הוא סימן אוניברסלי לאושר

יש מחוות אנושיות מעטות אשר מצליחות לשבור מחסומי שפה ותרבות. חיוך הוא אחד מהם. בכל מקום בעולם, בכל תרבות, בכל שפה, חיוך מזוהה כסימן חיובי אוניברסלי לשמחה וטוב לב.

ילדים מחייכים ועובדות על חיוך שבטוח יגרמו לכם לחייך יותר

6. חיוך מפחית סטרס ומסייע להתמודדות במצבים לא קלים

כאמור, פעולת החיוך משחררת אנדורפינים במוח. שחרור של חומרים אלו ״מכריח״ אותנו לנשום נשימות עמוקות יותר וכתוצאה מכך מרגיע את מערכות הגוף. תירגול חיוך, אפילו באופן טכני, מועיל להורדת רמת סטרס כללית ומסייע בהתמודדות עם מצבים מאתגרים.

7. אנשים חייכנים נתפסים כאטרקטיביים יותר בעיניי הסביבה

מחקרים בפסיכולוגיה מצאו כי אנשים חייכנים, גם כשהם זרים לנו, קיבלו יותר מחמאות מן הזולת, נתפסו כחברותיים יותר, עוררו עניין ורצון גדול יותר להיות בחברתם ובאופן כללי נתפסו כחיוביים, בריאים ומושכים יותר.

8. חיוך מסייע להשגת מטרות, קידום והצלחה

מחקר שנעשה בקרב מגייסי עובדים ומנהלי משאבי אנוש מצא כי עובדים או מועמדים פוטנצייאלים אשר נתפסו כחייכנים יותר, הצליחו יותר להתקבל לעבודה, לקבל קידום ולהצליח בעבודתם עם עמיתים אחרים

9. ישנם 19 סוגים של חיוך

חוקרי התחום הצליחו לסווג חיוכים ל 19 סוגים, תחת שתי קטגוריות עיקריות: חיוך ״סוציאלי״ וחיוך ״אותנטי״. 19 הסוגים נעים מחיוך ״נימוסי״, דרך ״אוהב״, ״נבוך״, ״בלתי נשלט״, ״מזוייף״ ו״אמיתי״.

10. אפשר לשמוע חיוך..

חיוך משפיע על טון הדיבור והאינטונציה. למשל: אם תדברו עם מישהו בטלפון ותחייכו בו זמנית, האדם בצד השני של הקו יתפוס אתכם כחברותיים ומועילים. למעשה, הרבה חברות שירות לקוחות מלמדות את נציגיהם לתרגל חיוך בזמן שיחה עם לקוחות כיוון שזה אכן נתפס כמועיל, מרגיע וחיובי יותר באוזניי הלקוחות.

11. חיוך לא עולה דבר והוא שווה המון!!

זו אולי העובדה החשובה ביותר שעלינו לזכור: חיוך חם יכול להאיר ולשנות את יומנו ואת יומו של מישהו אחר לגמרי.

הוא לא עולה לנו דבר, אלא רק נותן לנו המון. לחייך לא מצריך מאיתנו משאבים או מאמץ, וחיוך אמיתי לעצמנו וכלפיי העולם הוא מעשה קטן וטוב בפניי עצמו, שעושה הבדל גדול!

אז פשוט תתחילו לחייך יותר!! ☺

שתף את הכתבה: