דור העתיד

חטיבת דור העתיד של מרכז גרנות עוסקת בפעילות חינוכית של בני נוער, בכל ההיבטים הרלוונטיים לכך.

בראש ובראשונה אנו מחוייבים לפיתוח ערכים בקרב הנערים הצעירים, והרחבה והעמקה של ערך הנתינה על גווניו הרבים. חינוך לנתינה משמעותו הרצון להתנדב, הרצון לתרום ולהשפיע, לתת מעצמך למען האחר. הנתינה אליה אנו מכוונים את בני הנוער אינה מצומצמת למגזר, קבוצת אוכלוסייה או קהילה כזו או אחרת, אלא נתינה לאחר כפעולה משמעותית, המקנה סיפוק הן עבור הנותן והן עבור המקבל.

דור העתיד

פעילותה של חטיבת דור העתיד במרכז גרנות כוללת ארגון ויוזמה של ימי התנדבות מאורגנים, במסגרתם אנו שולחים קבוצות של בני נוער, בליווי של מדריכים ואנשי מקצוע של המרכז, לפעילויות התנדבות עבור ילדים, נזקקים וקשישים בכל אזורי הארץ. ימי ההתנדבות כוללים הגעה מאורגנת לבתי חולים ופעילות במסגרת בית החולים בתיאום ושיתוף פעולה עם הצוות הרפואי, הגעה לבתי קשישים לצורך שיפוץ או צביעת הבית וכדומה, סיוע לעמותות ומרכזים למען נכים ומוגבלים ופעילויות רבות נוספות. ימי ההתנדבות הנם בעלי השפעה עמוקה עבור בני הנוער, הן מבחינת החינוך והקניית הערכים והן מבחינת יצירת פתח לפעילות עתידית של הנערים וחיבור לקהילה בה הם חיים.

פרט לפעילות השוטפת וארגון ימי ההתנדבות התקופתיים, מחלקה מיוחדת במסגרת החטיבה אחראית על יצירה והפקה של סדנאות אודיו וידאו מיוחדות, המיועדות להורים ולבני הנוער כאחד במטרה להגביר את שיתוף הפעולה, מעורבות ההורים בחינוך ילדיהם והתגברות על קשיים המלווים את גיל ההתגברות. יצירת סדנאות הוידאו מתבצעת גם היא בהדרכה ובליווי מקצועי של המרכז, תוך הקשבה לצרכי הנוער ויצירת קשר בין הדורות. הורים רבים מדווחים כי הסדנאות אותן מקיים המרכז מסייעות להם רבות ביצירת תקשורת נאותה וראויה עם ילדיהם המתבגרים, ומסייעות להם להתגבר על קשיים בחינוך הנוער המתבגר.

חטיבת דור העתיד של מרכז גרנות עוסקת ביצירה ובהתנדבות בקרב בני נוער, תוך ליווי, הדרכה ותמיכה של אנשי מקצוע וחניכה מקצועית של הנערים, כל נער על פי דרכו, מתוך תחושת שליחות והדגשת חשיבותו של ערך הנתינה ככלי להתבוננות אל העתיד ועשייה עכשיווית למען הקהילה.

הורים רבים מדווחים כי הסדנאות אותן מקיים המרכז מסייעות להם רבות ביצירת תקשורת נאותה וראויה עם ילדיהם המתבגרים