הכשרת מטפלים

חטיבת הכשרת המטפלים במרכז גרנות הוקמה במיוחד על מנת להכשיר אנשי מקצוע לסיוע, טיפול, תמיכה וקידום אוכלוסיות שונות בקהילה. הכשרת המטפלים מתבצעת על ידי החטיבה במרכז כוללת סדנאות מיוחדות המועברות על ידי אנשי מקצוע מתחומי הפסיכולוגיה, מדעי החברה ומדעי ההתנהגות, ומיועדת לעסוק ולהבין גוונים ומרכיבים רבים של המניע האנושי להתנהגות, בין אם התנהגות פיזית ובין אם התנהגות מילולית. הכשרת המטפלים הנה מקיפה ונמשכת פרק זמן ארוך, אשר בסיומו אנו מכשירים את אנשי מקצוע אשר מלווים את המרכז ואת תחומי פעילותו, מסייעים בארגון ויוזמות שונות לטובת הקהילה ובביצוען בפועל תוך זווית ראייה רחבה וההיבטים הטיפוליים הנדרשים.

הכשרת מטפלים

מטרת חטיבת הכשרת המטפלים בארגון היא ליצור קשת רחבה ככל האפשר של מטפלים מכל סוגיה וגווניה של החברה הישראלית, על מנת לתת מענה לצרכים ובעיות של קבוצות אוכלוסייה שונות הנזקקות לכך. פעילותה של החטיבה להכשרת מטפלים משולבת עם שאר תחומי הפעילות של המרכז, כאשר המטפלים שנמצאים בתקופת ההכשרה משולבים בתחומי הפעילות של הארגון, כחונכים, מדריכים, מארגני פעילויות ואחראים על קבוצות מתנדבים.

המטרה בהקמת חטיבת הכשרת המטפלים של מרכז גרנות היא להמשיך ולפתח את חזון הארגון, הכולל פיתוח אחריות חברתית בכל שכבות הקהילה, קידום קבוצות שונות תוך שיפור איכות התקשורת והשיח החברתי, גישור על קונפליקטים ויישוב סכסוכים בדרכי נועם וללא אלימות. הכשרת המטפלים במרכז מתבצעת תוך ראייה רחבה של השאיפה לפתח ולקדם חברה בריאה יותר וסובלנית יותר בישראל.

הכשרתם של אנשי מקצוע טיפוליים המשולבת עם פעילותו הכוללת של המרכז ונמצאת במרכז העשייה של הארגון מיועדת לסיוע במתן פתרונות ברמה הארצית לכל הזקוקים לכך, ללא הבדל מעמד חברתי, דת, גזע או מין. לאחר ההכשרה אנו שולחים את המטפלים לפעילות בכל אזורי הארץ, בתיאום עם פעילותם של שאר החטיבות במרכז. הכשרת המטפלים היא חטיבה מרכזית ומשמעותית במרכז גרנות, ואנו משקיעים משאבים ומאמצים רבים בקידום והכשרת המטפלים הטובים והראויים ביותר. בבסיס הכשרת המטפלים נמצא ערך הנתינה, שהוא לב ליבו של העשייה החברתית אותה אנו מקדמים במרכז גרנות.

הכשרת מטפלים לעיסוק בגישור על קונפליקטים ויישוב סכסוכים בדרכי נועם וללא אלימות, וסיוע במתן פתרונות ברמה הארצית לכל הזקוקים לכך.